In 2014 verscheen Time to ACT – Het basisboek voor professionals. Wat begon als een idee om een handleiding te schrijven voor de Flexibiliteits Index Test (FIT-60) escaleerde tot een volledig ACT-basisboek. En nu, 10 jaar laten zijn we alweer aanbeland bij de 8e druk van Time to ACT, met meer dan 18.500 verkochte exemplaren!
Echter na 10 jaar trouwe dienst, is het tijd om afscheid te gaan nemen van Time to ACT. De uitgeverij heeft besloten om per 1-1-2024 te stoppen met de uitgave van het boek. Het bijbehorende ACT-materiaal (meer dan 150 oefeningen, metaforen, illustraties & video’s) zal de komende twee jaar wel gewoon gratis beschikbaar blijven via de ACT in Actie-website.
Vanuit ACT in Actie hebben wij gekeken naar een alternatief ACT-basisboek* voor onze ACT-basiscursus en na zorgvuldige overweging hebben we ervoor gekozen om per 2024 de overstap te maken naar ACT in de Praktijk (2e geheel herziene editie, 2020), van ACT-expert Russ Harris. Dit is internationaal ook het meest gebruikte ACT-basisboek, o.a. vanwege zijn grote toegankelijkheid en toepasbaarheid in de praktijk. Russ heeft tevens een gratis aanvullend eBook beschikbaar gesteld: ACT Made Simple – Extra bits.
Speciaal voor cursisten van ACT in Actie geeft uitgeverij Hogrefe 30% korting op de aanschaf van ACT in de Praktijk. In plaats van 35,- euro betaal je dan 24,50 voor een compleet ACT-basisboek (inclusief verzendkosten)! Zou jij ook graag dit boek willen hebben? Hou dan tijdens de kerstdagen onze nieuwsbrief in de gaten – wie weet komt er nog wel een leuk kerstpresentje langs.
Het oude loslaten, is niet het einde; het is het begin van iets nieuws… Hierover later meer 😉
* We hebben gekozen voor een geleidelijke overgang, waarbij cursisten tot aan de zomer van 2024 zowel Time to ACT! als ACT in de Praktijk mogen gebruiken als handboek bij de ACT-basiscursus. Op deze manier worden professionals die Time to ACT! reeds in hun bezit hebben, niet verplicht ACT in de Praktijk aan te schaffen voor deze cursus. Er hebben overigens ook geen fundamentele veranderingen plaatsgevonden in onze ACT-basiscursus voor 2024, ACT blijft immers ACT.